Domov důchodců v Poličce

ZVĚTŠIT PÍSMO
s m l
KONTAKT
adresa
Svazek obcí AZASS
Domov důchodců v Poličce
Palackého nám. 160
572 01 Polička
e-mail
ddpolicka@tiscali.cz
telefon
461 722 700
734 673 693
Napište nám
Aktuality

11. prosince 2020

V pátek 11. prosince 2020 zahraje našim klientům pod okny DD Filharmonie Pardubice. Začátek... více...

27. listopadu 2020

Dovolujeme si Vás informovat, že od 1. 1. 2021 dojde ke změně bankovního účtu určeného pro... více...

11. listopadu 2020

Vážení příbuzní a blízcí našich klientů, předpokládáme, že se k vám... více...

4. listopadu 2020

Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření, kterým nařizuje všem poskytovatelům... více...

13. října 2020

Na základě Usnesení vlády České republiky ze dne 12. října 2020 č. 1029 vláda... více...
ODKAZY
SPOLUPRACUJEME

Aktuality

INFORMACE K NÁVŠTĚVÁM A VYCHÁZKÁM

1) Návštěvy v lednu 2021 budou možné dále dle stanovených podmínek. Bude však omezena kapacita návštěv - návštěvy pouze v úterý a čtvrtek od 13:00 do 16:00 (poslední návštěva v 15:00), a to vzhledem ke sníženému stavu personálu. Prosíme, buďte obezřetní a používejte po celou dobu návštěvy respirátor a dodržujte rozestupy.

2) Vycházky uživatelů: 21. 12. 2020 se zrušuje zákaz vycházení uživatelů ven mimo Domov, je však nutné dodržet stanovená opatření (bližší info na telefonu 734 673 693). Klient dle metodiky MPSV musí mít po celou dobu návštěvy mimo budovu nasazený respirátor alespoň třídy FFP2 nebo KN95. Klient bude po 72 hodinách po návratu a poté po 3-4 dnech testován na přítomnost COVID-19 a po dobu sedmi dnů bude v karanténě. Vzhledem k tomu, že riziko přenosu nákazy v případě kontaktu s pozitivní osobou je možné po 15 minutách bez použití ochranných pomůcek, budeme velmi obezřetní a budeme nastavovat opatření tak, abychom zabránili šíření nákazy v našich Domovech. Vzhledem ke křehké situaci v Domově a ke zhoršující se celkové  situaci epidemie v ČR nedoporučujeme návštěvy klientů mimo zařízení.

V případě dotazů se informujte v době od 7-12hod. na telefonním čísle 734 673 693.

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Pavlína Pešková

ředitelka pobytových služeb

_________________________________________________________________

Zde najdete informace o tom, jak probíhají návštěvy v našem zařízení.

Z kapacitních a organizačních důvodů jsou pro návštěvy vyhrazeny odpolední hodiny od 14 do 16 hodin, pro pondělní návštěvy pak od 13 do 16 hodin. Poslední návštěva bude vpuštěna v 15:00.

Pondělní návštěvy jsou vyhrazeny pro osoby, které si zajistí svůj vlastní RT-PCR nebo POC test nebo mají potvrzení od lékaře o prodělaném onemocnění COVID-19 a zároveň potvrzenou bezinfekčnost. Seznam odběrových míst najdete ZDE

Testování návštěvníků zdarma v zařízení naším zdravotnickým pracovníkem bude zajištěno od úterý do pátku, vždy 1/2 až 3/4 hodiny před samotnou návštěvou.

Doba návštěvy je omezena na max. 45 minut a na jednu návštěvu můžou přijít max. 2 osoby za klientem.

Na návštěvy popř. provedení testu se objednávejte u paní Kvapilové na telefonním čísle 603 298 669, a to v pondělí, středu a pátek (mimo svátků) vždy mezi 9 a 11 hodinou dopoledne.

PROSÍM, PŘEČTĚTE SI ZÁSADY NÁVŠTĚV PRO ÚPLNÉ INFORMACE.

Videohovory přes Messenger nebo Whatsapp jsou možné po předchozí domluvě v odpoledních hodinách.

Děkujeme vám všem za vaši podporu a těšíme se na vás.

Desatero

11. prosince 2020 - Filharmonie

V pátek 11. prosince 2020 zahraje našim klientům pod okny DD Filharmonie Pardubice. Začátek vystoupení v 10:30.

27. listopadu 2020 - Změna bankovního účtu

Dovolujeme si Vás informovat, že od 1. 1. 2021 dojde ke změně bankovního účtu určeného pro platbu úhrady za službu Domovy pro seniory AZASS a Domovy se zvláštním režimem AZASS. Číslo nového účtu je 292881259/0300 (ČSOB).

11. listopadu 2020 - Testování na SARS-CoV-2 v zařízení sociálních služeb

Vážení příbuzní a blízcí našich klientů,

předpokládáme, že se k vám z médií dostala informace o povinném testování klientů a pracovníků našich služeb POC antigenními testy na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2.

Testy nám dnes dorazily, zahajujeme tedy pravidelné testování. Všichni klienti a pracovníci budou do konce pracovního týdne otestováni, následně se testování bude opakovat každých pět dní.

Testy budou provádět zdravotnické pracovnice Domovů, klienti tedy uvidí při odebírání vzorků známé tváře. Zdravotnice mají zkušenost v odebírání vzorků již z uplynulých týdnů, kdy jsme podobné POC antigenní testy používali v případě podezření na onemocnění klientů a pracovníků.

Již od tzv. první vlny epidemie koronaviru SARS-CoV-2 dodržujeme zvýšená hygienická opatření, nepolevili jsme ani přes léto, stále se řídíme nejenom nařízeními, ale i doporučeními a vlastními opatřeními.

V zařízeních máme vyčleněny prostory, tzv. Covid zóny:

1.    10denní SEPARACE – pro klienty propuštěné ze zdravotnického zařízení s negativním RT-PCR testem na SARS-CoV-2,

2.    KARANTÉNA – pro klienty suspektní (přítomnost příznaků) nebo s rizikovým kontaktem, do doby negativního testu RT-PCR na přítomnost SARS-CoV-2 nebo do doby skončení nařízené karantény,

3.       pro klienty pozitivní na SARS-CoV-2.

Máme dostatek ochranných pomůcek. Pořídili jsme vlastní přístroj na vyhodnocování POC antigenních testů a testy, pořídili jsme koncentrátory kyslíku, které mohou být v případě nutnosti použity u klientů s onemocněním SARS-CoV-2 a další potřebné pomůcky.

Sledujeme zdravotní stav klientů i zaměstnanců a také rizikové kontakty našich zaměstnanců. V případě rizikové situace je zaměstnanec ihned poslán na testy a v případě přetrvávajícího rizika zůstává v karanténě nebo izolaci.

Navýšili jsme počet personálu, abychom byli připraveni na případný výpadek z důvodu karantény nebo izolace zaměstnanců. Jsme v pravidelném kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí Svitavy, s  MUDr. Olgou Hegrovou konzultujeme veškerá opatření a rizikové situace.

Velké poděkování patří našim zaměstnancům a věříme, že díky jejich nasazení vše zvládneme.

Přeji vám pevné zdraví,

Pešková Pavlína

4. listopadu 2020 - Testování na SARS-CoV-2

Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření, kterým nařizuje všem poskytovatelům sociálních služeb povinné pravidelné testování klientů i zaměstnanců antigenními testy na SARS-CoV-2. Toto opatření se týká domovů pro seniory, domovů se zvláštním režimem, domovů se zdravotním postižením, pobytových odhlehčovacích služeb a pěčovatelskýc služeb s účinností od 4. 11. 2020 do konce nouzového stavu. Testování bude probíhat v pravidelných intervalech jednou za 5 dní.

13. října 2020 - Zákaz vycházení mimo areál

Na základě Usnesení vlády České republiky ze dne 12. října 2020 č. 1029 vláda nařizuje všem osobám, kterým jsou poskytovány sociální služby podle § 49 a § 50 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, (domovy pro seniory, domovy se zvláštním režimem), zákaz vycházet mimo objekt či areál zařízení, ve kterém jim je poskytována sociální služba, s výjimkou těch uživatelů, u kterých by došlo tímto nařízením k závažnému ohrožení psychického či zdravotního stavu, a to po dobu trvání nouzového stavu.

Zákaz vycházení se nevztahuje na nutnou návštěvu lékaře, úřadu nebo účasti na soudním řízení.

Redakční systém MaRS 2.1 ▪ regrafika © 2009 ▪ http://www.regrafika.cz