Domov důchodců v Poličce

ZVĚTŠIT PÍSMO
s m l
KONTAKT
adresa
Svazek obcí AZASS
Domov důchodců v Poličce
Palackého nám. 160
572 01 Polička
e-mail
ddpolicka@tiscali.cz
telefon
461 722 700
734 673 693
Napište nám
Aktuality

24. května 2021

Od pondělí 24. 5. 2021 se návštěvy v zařízení sociálních služeb řídí aktualizovaným... více...

12. května 2021

MZČR zrušila omezení pro vycházení klientů, kteří nebyli očkováni. Všichni klienti bez... více...

7. dubna 2021

7. 4. 2021 bylo v Domově pro seniory v Poličce dokončeno očkování klientů a personálu... více...
ODKAZY
SPOLUPRACUJEME

Aktuality

24. května 2021 - Aktualizace k návštěvám

Od pondělí 24. 5. 2021 se návštěvy v zařízení sociálních služeb řídí aktualizovaným Mimořádným opatřením Č.j.: MZDR 14597/2021-2/MIN/KAN

Návštěvy v Domově důchodců v Poličce probíhají v úterý, čtvrtek a pátek.

Testování před návštěvou zajišťujeme pouze v úterky a čtvrtky. V pátek v Domově důchodců v Poličce testování neprobíhá, návštěvník si musí sám zajistit doklad potvrzující výjimku z testování (viz níže), případně se může nechat po předchozí domluvě otestovat v Domově pro seniory v Bystrém, a to ve 13:00 nebo 14:00 hodin.

Nově je také možnost navštívit vaše blízké nejen v návštěvní místnosti, ale také v jednolůžkovém pokoji (pokud ho váš blízký obývá), případně venku. Prosíme však, abyste zvolené návštěvní místo neopouštěli bez doprovodu personálu.

Návštěvy probíhají po předchozím telefonickém objednání na čísle 603 298 669, a to z důvodu organizace testování návštěvníků. Od 9. 3. 2021 máme povinnost tyto provedené testy zadávat do ÚZIS a vykazovat na zdravotní pojišťovnu (proto od vás potřebujeme v čestném prohlášení vyplnit vaše rodné číslo a pojišťovnu), s tím je spojená náročnější administrativa.

Před návštěvou každý návštěvník podstoupí POC antigenní test, který mu bude proveden cca 30-45 minut před návštěvou zdravotnickým pracovníkem Domova (ÚT + ČT).

Prosím, přečtěte si ZÁSADY NÁVŠTĚV pro úplné informace.

Výjimky z testování návštěv:

- osoby, které absolvovaly nejpozději 48 hodin před zahájením návštěvy RT-PCR vyšetření nebo POC test (provedený v odběrovém místě zdravotnickým pracovníkem) na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad,

- osoby, které mají vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 90 dní, pokud nebyla aplikována druhá dávka, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 9 měsíců, pokud byla aplikována druhá dávka, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců

- osoby, které prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Děkujeme.

12. května 2021 - Zrušena omezení vycházení klientů

MZČR zrušila omezení pro vycházení klientů, kteří nebyli očkováni. Všichni klienti bez rozdílu mohou vycházet z areálu, aniž by museli následně na test nebo do karantény.

7. dubna 2021 - Informace k očkování

7. 4. 2021 bylo v Domově pro seniory v Poličce dokončeno očkování klientů a personálu druhou dávkou vakcíny Pfizer-Comirnaty. Očkování proběhlo bez komplikací. Klientům byly vystaveny certifikáty o absolvování očkování, které jsou uloženy ve zdravotní kartě klienta.

Klienti a zaměstnanci, kteří nejsou očkovaní, budou podstupovat pravidelné testování dle mimořádného opatření vlády, a to každý pátý den. Klienti a zaměstnanci, kteří absolvovali očkování druhé dávky vakcíny, již nebudou, za 14 dní od podání druhé dávky, podstupovat pravidelné antigenní testování. Antigenní test, popřípadě konfirmační PCR test, bude u těchto osob proveden pouze v případě projevu příznaku nemoci Covid 19.

Redakční systém MaRS 2.1 ▪ regrafika © 2009 ▪ http://www.regrafika.cz