Domov pro seniory v Bystrém

ZVĚTŠIT PÍSMO
s m l
KONTAKT
adresa
Svazek obcí AZASS
Domov pro seniory v Bystrém
Nad Kašpárkem 496
569 92 Bystré
e-mail
dpsbystre@tiscali.cz
telefon
730 171 294
734 673 693
461 653 161
Napište nám
Aktuality

21. prosince 2020

 Vycházky uživatelů: zrušuje se zákaz vycházení uživatelů ven mimo Domov, je však... více...

27. listopadu 2020

Dovolte nám Vás informovat o změně bankovního účtu určeného k úhradám plateb za pobyt v... více...

11. listopadu 2020

  Vážení příbuzní a blízcí našich klientů, předpokládáme, že se k vám... více...

11. listopadu 2020

Vážení přátelé, na základě rozhodnutí Vlády České republiky ze dne 8. října platí v... více...
ODKAZY
SPOLUPRACUJEME

Aktuality

Vycházky uživatelů: ruší se zákaz vycházení uživatelů ven mimo Domov, je však nutné dodržet stanovená opatření (bližší info na telefonu 734 673 693). Klient dle metodiky MPSV musí mít po celou dobu návštěvy mimo budovu nasazený respirátor alespoň třídy FFP2 nebo KN95. Klient bude po 72 hodinách po návratu a poté po 3-4 dnech testován na přítomnost COVID-19 a po dobu sedmi dnů bude v karanténě. Vzhledem k tomu, že riziko přenosu nákazy v případě kontaktu s pozitivní osobou je možné po 15 minutách bez použití ochranných pomůcek, budeme velmi obezřetní a budeme nastavovat opatření tak, abychom zabránili šíření nákazy v našich Domovech. Vzhledem ke křehké situaci v Domově a ke zhoršující se celkové  situaci epidemie v ČR nedoporučujeme návštěvy klientů mimo zařízení.

 

 Mgr. Pavlína Pešková

ředitelka pobytových služeb

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NÁVŠTĚVY BĚHEM VÁNOC

Vážení příbuzní a blízcí klientů,

návštěvu o Vánocích si můžete rezervovat na dny:

23. 12. odpoledne (14:00 a 15:00 hod), 

24. 12. a 25. 12. dopoledne (9:00 a 10:00 hodin) a odpoledne (13:15 a 14:15 hodin).

Testování před návštěvou o svátcích (24. a 25. 12.) bude probíhat pouze 23. 12. v čase od 15:00 do 16:00 hodin. Pokud si zarezervujete návštěvu na 23. 12., bude testování probíhat jako obvykle 1/2 až 3/4 hodiny před samotnou návštěvou.

V tyto tři dny se můžete objednat na jednu návštěvu, dle kapacitních možností Domova.

Na další návštěvu se můžete objednat ve dnech 21., 22. a 28. - 31. 12. V tyto dny se bude testovat jako obvykle.

1. 1. 2021 návštěvy nebudou.

 

Děkujeme za pochopení.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobré ráno,

dovolte nám vás informovat, že od pondělí 7.12. začnou probíhat v Domově pro seniory v Bystrém návštěvy.  Z kapacitních a organizačních důvodů jsou pro návštěvy vyhrazeny odpolední hodiny od 14 do 16 hodin. Poslední návštěva bude vpuštěna v 15:00.

  • Návštěvy budou umožněny, pokud se návštěvník podrobí před zahájením návštěvy POC testu na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2, a to s negativním výsledkem.
  • Vyjímka platí pouze pro návštěvníky, kteří absolvovali nejpozději 48 před zahájením návštěvy svůj vlastní RT-PCR nebo POC test s negativním výsledkem a doloží o tom originál dokladu nebo mají potvrzení od lékaře , že v posledních 90 dnech prodělali onemocnění COVID-19 a zároveň doloží  potvrzený doklad o bezinfekčnosti.

Testování návštěvníků zdarma v zařízení naším zdravotnickým pracovníkem bude zajištěno od pondělí do pátku, vždy 1/2 až 3/4 hodiny před samotnou návštěvou.

Doba návštěvy je omezena na max. 45 minut a na jednu návštěvu můžou přijít max. 2 osoby za klientem.

Na návštěvy  se objednávejte u sociální nebo administrativní pracovnice na telefonním čísle 739 024 421, každý všední den (mimo svátků) vždy mezi 9 a 11 hodinou dopoledne.

PROSÍM, PŘEČTĚTE SI ZÁSADY NÁVŠTĚV PRO ÚPLNÉ INFORMACE.

Pokud se budete chtít spojit se svými blízkými časteji, je zde možnost objednat si Skype hovor. Pro bližší informace volejte na tel. číslo: 739 024 421

Děkujeme vám všem za vaši podporu a těšíme se na vás.

21. prosince 2020 - Vycházky uživatelů

 Vycházky uživatelů: zrušuje se zákaz vycházení uživatelů ven mimo Domov, je však nutné dodržet stanovená opatření (bližší info na telefonu 734 673 693). Klient dle metodiky MPSV musí mít po celou dobu návštěvy mimo budovu nasazený respirátor alespoň třídy FFP2 nebo KN95. Klient bude po 72 hodinách po návratu a poté po 3-4 dnech testován na přítomnost COVID-19 a po dobu sedmi dnů bude v karanténě. Vzhledem k tomu, že riziko přenosu nákazy v případě kontaktu s pozitivní osobou je možné po 15 minutách bez použití ochranných pomůcek, budeme velmi obezřetní a budeme nastavovat opatření tak, abychom zabránili šíření nákazy v našich Domovech. Vzhledem ke křehké situaci v Domově a ke zhoršující se celkové  situaci epidemie v ČR nedoporučujeme návštěvy klientů mimo zařízení.

 Mgr. Pavlína Pešková

ředitelka pobytových služeb

SVAZEK OBCÍ AZASS

 

27. listopadu 2020 - ZMĚNA BANKOVNÍHO ÚČTU

Dovolte nám Vás informovat o změně bankovního účtu určeného k úhradám plateb za pobyt v Domově pro seniory v Bystrém.

!!!!ZMĚNA PROBĚHNE OD 1.1.2021!!!!

NOVÉ ČÍSLO BÚ: 292881259/0300

11. listopadu 2020 - TESTOVÁNÍ A COVID

 

Vážení příbuzní a blízcí našich klientů,

předpokládáme, že se k vám z médií dostala informace o povinném testování klientů a pracovníků našich služeb POC antigenními testy na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2.

Testy nám dnes dorazily, zahajujeme tedy pravidelné testování. Všichni klienti a pracovníci budou do konce pracovního týdne otestováni, následně se testování bude opakovat každých pět dní.

Testy budou provádět zdravotnické pracovnice Domovů, klienti tedy uvidí při odebírání vzorků známé tváře. Zdravotnice mají zkušenost v odebírání vzorků již z uplynulých týdnů, kdy jsme podobné POC antigenní testy používali v případě podezření na onemocnění klientů a pracovníků.

Již od tzv. první vlny epidemie koronaviru SARS-CoV-2 dodržujeme zvýšená hygienická opatření, nepolevili jsme ani přes léto, stále se řídíme nejenom nařízeními, ale i doporučeními a vlastními opatřeními.

V zařízeních máme vyčleněny prostory, tzv. Covid zóny:

1.       10denní SEPARACE – pro klienty propuštěné ze zdravotnického zařízení s negativním RT-PCR testem na SARS-CoV-2,

2.       KARANTÉNA – pro klienty suspektní (přítomnost příznaků) nebo s rizikovým kontaktem, do doby negativního testu RT-PCR na přítomnost SARS-CoV-2 nebo do doby skončení nařízené karantény,

3.       pro klienty pozitivní na SARS-CoV-2.

Máme dostatek ochranných pomůcek. Pořídili jsme vlastní přístroj na vyhodnocování POC antigenních testů a testy, pořídili jsme koncentrátory kyslíku, které mohou být v případě nutnosti použity u klientů s onemocněním SARS-CoV-2 a další potřebné pomůcky.

Sledujeme zdravotní stav klientů i zaměstnanců a také rizikové kontakty našich zaměstnanců. V případě rizikové situace je zaměstnanec ihned poslán na testy a v případě přetrvávajícího rizika zůstává v karanténě nebo izolaci.

Navýšili jsme počet personálu, abychom byli připraveni na případný výpadek z důvodu karantény nebo izolace zaměstnanců. Jsme v pravidelném kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí Svitavy, s  MUDr. Olgou Hegrovou konzultujeme veškerá opatření a rizikové situace.

Velké poděkování patří našim zaměstnancům a věříme, že díky jejich nasazení vše zvládneme.

Přeji vám pevné zdraví,

Pešková Pavlína

11. listopadu 2020 -

Vážení přátelé,

na základě rozhodnutí Vlády České republiky ze dne 8. října platí v Domově pro seniory v Bystrém od 9. října 2020 !! ZÁKAZ NÁVŠTĚV!!

Balíčky budeme nadále přebírat a předávat vašim blízkým.

Děkujeme za pochopení.

Redakční systém MaRS 2.1 ▪ regrafika © 2011 ▪ http://www.regrafika.cz