Domov pro seniory v Bystrém

ZVĚTŠIT PÍSMO
s m l
KONTAKT
adresa
Svazek obcí AZASS
Domov pro seniory v Bystrém
Nad Kašpárkem 496
569 92 Bystré
e-mail
dpsbystre@tiscali.cz
telefon
730 171 294
734 673 693
461 653 161
Napište nám
Aktuality

26. prosince 2018

15:00 hodin, velký sál Domova, hovoří PhDr. Jaroslav Petr a Mgr. Anna... více...

19. prosince 2018

15:00 hodin, velký sál Domova, hovoří PhDr. Jaroslav Petr a Mgr. Anna... více...

19. prosince 2018

Vánoční vystoupení proběhne od 9:30 hod. ve velkém sále... více...

15. prosince 2018

Zveme všechny malé i velké na vánoční dílničky, které proběhnou od 14:00 do 17:00 hod ve... více...

12. prosince 2018

15:00 hodin, velký sál Domova, hovoří PhDr. Jaroslav Petr a Mgr. Anna... více...
ODKAZY
SPOLUPRACUJEME

Volnočasové aktivity


Domov pro seniory v Bystrém svým uživatelům poskytuje také možnost účastnit se dle svých individuálních zájmů a možností různých volnočasových aktivit. Smysluplné využití volného času je důležitou součástí našich životů.

Pro informování o volnočasových aktivitách uživatelům slouží měsíční rozvrh, který je umístěn na nástěnkách jednotlivých oddělení. Domov pro seniory organizuje pravidelné aktivity:
 
PONDĚLÍ
Římsko-katolická bohoslužba – bohoslužby se konají přímo v domově, kterých se mohou účastnit i obyvatelé města Bystré. Pan farář dochází i na pokoje uživatelů.
Společné vaření – v přízemí domova mají uživatelé možnost využitý společné kuchyňky, kde se spolu s personálem pravidelně setkávají a pečou. Uživatelé nejraději pečou sladké moučníky, které pak společně při kávě snědí.
 
ÚTERÝ
Skupinové cvičení -  skupinové cvičení je zaměřené na zlepšení a udržení fyzické kondice uživatelů. Pracovníci využívají různých cvičebních pomůcek.
 
STŘEDA  
Muzikoterapie používá hudbu jako terapeutický prostředek. Při poslechu hudby tleskají uživatelé do rytmu a tím si trénují paměť.
Beseda s PhDr. Jaroslavem Petrem – tato volnočasová aktivity je organizována našim uživatelem, který má besedy zaměřené na různá témata.
 
ČTVRTEK
Skupinový tělocvik - skupinové cvičení je zaměřené na zlepšení a udržení fyzické kondice uživatelů. Pracovníci využívají různých cvičebních pomůcek.
Odpoledne s písničkou – tuto volnočasovou aktivitu zaštiťuje naše dobrovolnice, kterou vytvořila v pěvecký soubor „BABI“, který vystupuje nejen v rámci domova, ale celého města Bystré
 
PÁTEK
Terapeutické dílny – smyslem terapeutických dílen je léčba zaměstnáváním, které udržuje zdravé fyzické a psychické funkce. Důraz je kraden především na procvičování jemné motoriky. Mezi oblíbené činnosti patří: práce s papírem, práce s vlnou, s keramikou, aj. Uživatelé si mohou vlastní tvorbou vyzdobit pokoj nebo výrobek věnovat svým blízkým. Vyrobené předměty slouží i k výzdobě domova.
 
SOBOTA 
Filmové odpoledne – uživatelům se pouští pro zpříjemnění času oblíbené seriály, filmy pro pamětníky
 
NEDĚLE
Společenské hry – uživatelé se rádi společně setkávají, mají možnost zahrát si hru Člověče, nezlob se!, ruské kuželky, bowling, a jiné hry na podporu paměti či rozvoj jemné motoriky.
1* za měsíc Evangelické bohoslužby -  bohoslužby se konají přímo v domově, kterých se mohou účastnit i obyvatelé města Bystré. Pan farář dochází i na pokoje uživatelů.

 

 

Redakční systém MaRS 2.1 ▪ regrafika © 2011 ▪ http://www.regrafika.cz